Tuesday, 8 May 2012

COR DI ROSA - MENDES BROTHERS


Bu kadar aptal olmasaydı anlayacağı cümleler kuracaktık biz O’na.
Sadece bildiği kelimeleri yan yana getirecek, bilmediklerinin altını çizecektik.
O'nun düpedüz aptal olduğunu anlamamız, onu sevmeyi bıraktığımız güne tekabül eder.

En büyük aptallığı herkes için çok önemli olduğunu düşünmesiydi. Dünya bu kadar küçükken, kendini bu kadar büyütmemeyi bir türlü öğrenemedi.

O kadar aptaldı ki; hafızasızdı. Unutkan değil, hafızasız. Söylediğini unutmuş gibi yapar, bir dediği diğerini tutmaz, ayak üstü kırk yalan söyler, sonra hepsini yalanlardı. O kadar aptaldı ki söylediği yalanları bile hatırlamazdı.

O kadar aptaldı ki; her zaman haklıydı. Kendini haklı çıkarmak için gösterdiği çabayı başka bir şey için göstermezdi. Mutlaka bir yolunu bulur, kendini aklar; kendi beyniyle kendini onaylardı. Haklı olursa güçlü ve alacaklı da olacağını sanacak kadar aptaldı.

O kadar aptaldı ki; her şeyi parayla hallebileceğini sanıyordu. Ama hiçbir zaman o kadar parası olmadı, bunu bile bilemeyecek kadar aptaldı.

O kadar aptaldı ki; öğrenmiyordu. Kendi bildiklerinden başka bir şeye ihtiyacı olmadığını düşünecek ve değişmemekle gurur duyacak kadar aptaldı.

O kadar aptaldı ki; utanmıyordu. Ne başına gelenlerden, ne etrafında olup bitenlerden ne de yaptıklarından gram hicap duymuyordu. Her zaman bir nedeni olacak kadar aptaldı.

O kadar aptaldı ki; O'nun aptal olduğunu çok geç anladığımız için gerçek aptalın kim olduğunu hiç fark etmedi.

Cor Di Rosa by Mendes Brothers on Grooveshark

1 comment:

  1. harika yazı harika şarkı. bayılıyorum buraya! :)

    ReplyDelete