Tuesday, 10 April 2012

LET'S ELOPE TODAY - KOOP


Az önce bir arkadaşım aradı.
"N'aber?" bile demeden direkt lafa girdi.

- Abi var ya tam uyku havası ha. İş miş yapamıyorum.
- Her yağmur yağdığında bizden başkaları da "tam uyku havası" diyip işi-gücü serseydi bugün İngiliz Kültürü diye bi şey yoktu, ekonomileri yoktu, ne biliyim bi Ryan Giggs, bi Beatles yoktu biliyosun di mi? Kendine gel, rica ederim.
- Forza Liverpooooool! diyip kapattı telefonu.

Bizden başka millette var mıdır acaba çalışmayı, sosyal hayatı ya da markete gitmek gibi basit günlük şeyleri hava durumuna bağlamak?

"Dışarı çıkılmaz kar yağıyor."
"Lodos var vapura binmem."
"Yağmur var, gitmeyelim."
"Tam bahar havası, hiç çalışasım yok."
"Çok sıcak sokağa çıkmam"
"Çok soğuk yürümem."

Sadece biz değil, açın herhangi bir haber sitesini mutlaka bir köşede havayla ilgili bir haber ya da en güzelinden bir felaket tellalığı bulursunuz.

"Balkanlar'dan soğuk hava dalgası geliyor, bu kez gitmiyor!" "Sibirya'dan dondurucu soğuklar geldi, mahvolduk Türkiye! "Kavurucu sıcaklar geliyor, cinnete dikkat! "Yağmur, hafta sonuna kadar kalacak, bu kez akrabalarını da getirecek" gibi.

Havadan, sudan mevzulara çok takılan; havadan-sudan saatlerce konuşabilen bir millet olduğumuz buradan mı belli nedir?

Gerçi, Frank Hubbard zamanında "Havayı eleştirmeyin, arada bir değişmese, on kişiden dokuzu sohbeti başlatacak konu bulamazdı" demiş. Haklı olabilir.
O zaman ben en iyisi "Havalar ne zaman düzelecek?" haberi hangi sitede ona bakayım da taksiye binince edecek lafım olsun.

Let's Elope by Koop on Grooveshark

No comments:

Post a Comment